Keşfetme Prosedürü

Ödev Essay Yaptırma Sitesi


Ödev Nasıl Yapılır?Ödev YaptırmaÖdev Yaptırma ÜcretleriTez YaptırmaÖdev Yaptırma FiyatlarıÜcretli Ödev YaptırmaTez Yaptırma ÜcretleriSunum Hazırlığı YaptırmaÖdev Essay Yaptırma Sitesi


Essay yazmak, yoğun araştırma ve dil bilgisi gerektiren bir çalışma sürecidir. Bu süreçte zorlanıyorsanız, bu yazımız size kılavuz olacaktır. Ancak kendiniz bu süreçle uğraşmak istemiyorsanız ve güvenilir bir ödev yaptırma ya da essay yaptırma sitesine ihtiyaç duyuyorsanız odev.yaptırma.com.tr bu alanda sizlere hizmet vermektedir.

Ekibimizden hizmet almak istiyorsanız yazının altında yer alan formu doldurabilirsiniz ya da iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.


Her şeyden önce başlık konusunda net olmalısınız. Tamamlanması gereken belirli bir makale başlığı veya sorusu belirlemenin yararlı sonuçlarından biri, okumaya odaklanmanızdır. Bir konuya formüle edilmiş bir soru olmadan yaklaşırsanız, o konu hakkında okuduğunuz her şey en azından ilgi alanınızla potansiyel olarak alakalıdır.

Buna karşılık, net bir misyona sahip olduğunuzda, okumalarınızın en ilgili kısımlarını yakınlaştıracak ve doğrudan araştırma konunuzla ilgili olmayan kısımları gözden geçireceksiniz.

Seçici ve azimli hale gelirsiniz. Daha yaratıcı bir şekilde, görünüşte alakasız bir konu hakkında okurken, aklınızın arka planında oynamak için bir cevap yazmanız gereken bir sorunuz varsa, büyük olasılıkla, çaba harcamadan, size yardımcı olacak paralellikler ve zıtlıklar göreceksiniz. makalenizin konusunu daha iyi anlamak için.

Okuma Listeleri

Muhtemelen size bir okuma listesi verilmiş olacak. Bu, ayrılan süre içinde tamamen okuyabileceğinizden daha fazla yazı sayfası önerecektir. Okuma içinden seçici olmanız gerekiyor. Bütün bir kitap dahil edilmişse, büyük bir ihtimalle üzerinde çalıştığınız konuyla ilgili büyük bölümler olmayacaktır.

Bu yüzden acımasız olun ve tüm enerjinizi yazmanıza yardımcı olacak konulara harcayın. Ayrıntılara dalmadan önce bir kitap hakkında genel bir bilgi edinmeye çalışın. İçerdikleri bilgiler için bölüm başlıklarına dikkatlice bakın. Çalışmada ana konunuzun en çok nerede tartışıldığını görmek için dizini gözden geçirin.

Genellikle bir yazının sonuç kısmı, yazının genel açısı ve ana yönü hakkında son derece yararlı bilgiler verir.
kullanılan argümanlar Anahtar beceri, doğrudan ilgili bilgi veya tartışmaya ulaşmaktır. Birinci sayfadan başlayıp tüm bir kitap veya makaleyi baştan sona bitirmek zorunda hissetmeyin.

Bu çok fazla zaman kaybına yol açacaktır. Bir kitabı baştan sona okumazsanız kendinizi suçlu hissetmeyin. Okuduklarınıza göre değil yazdıklarınıza göre yargılanacağınızı ve makalelerin ilgili bilgileri seçme ve onu canlı ve iyi yapılandırılmış bir şekilde sunma becerinizi test etmek için tasarlandığını unutmayın.

Kullanılan terimlerden bazılarını tam olarak anlamadıysanız, edebi terimler sözlüğü, psikoloji sözlüğü veya felsefe sözlüğü gibi uzman bir sözlüğe bakın. Bazı ders kitaplarında yararlı olabilecek sözlükler de bulunur. Sıradan sözlükler muhtemelen yalnızca sınırlı kullanımda olacaktır.


Writing yazma sitesi
Essay yazma Programı
İngilizce metin yazma sitesi
Essay siteleri
Writing siteleri
Essay örnekleri
Essay Sepeti ekşi
Essay yazma Uygulaması


Giriş kitaplarına başvurmaktan çekinmeyin: genellikle bir konunun özünün ve temel kavramlarının çok daha net bir resmini verirler, okuma listenizde büyük olasılıkla yer alacak daha gelişmiş ve bazen de jargonla dolu eserlere göredir.

Önemli bir beceri, araştırma sürecini durdurabilmek ve yazmaya başlayabilmektir. Pek çok öğrenci, bir deneme planı yapmaya başlamadan önce konularının derinliklerine iner. Kendilerini bir yapıya adamadan önce yapabilecekleri tüm okumaları yapma ihtiyacı hissederler.

Bu genellikle bir hatadır. Açıkçası, yanıtınızın ayrıntılarını planlamadan önce, tartışmak istediğiniz temel konular hakkında iyi bir fikre sahip olmanız gerekecek. Ancak bu, ödevinizi tamamlamak için çok az zamanınız kalana kadar planlamayı ve hatta ilk taslağı ertelemek için yeterli bir mazeret değildir.

Çoğu zaman, ancak makalenizi planlamaya başladığınızda, soruya iyi bir yanıt vermek için gerçekten bilmeniz gerekenleri keşfedersiniz. Bu, sizi yenilenmiş bir coşkuyla ve bulmanız gereken belirli bir bilgi parçasıyla kitaplarınıza ve notlarınıza geri götürebilir.

Bazı düşünceler en iyi kağıt üzerinde yapılır. İzler bırakırsınız, az önce ne düşündüğünüzü görebilir ve başlangıçta düşündüğünüzü değiştirerek oklarla bağlantılar çizebilir, silebilir, altını çizebilir vb. Yine de bazı öğrenciler, konu etrafında odaklanmamış bir tür hayal kurarak oldukça belirsiz bir şekilde deneme planlarını kafalarında düşünmekte ısrar ediyorlar.

Çoğumuz için fikirleri not almak, bağlantıları görmek, aksi takdirde hafızanın hemen ötesine sürüklenecek düşünceleri yakalamak, planlama aşamasına yaklaşmanın en iyi yoludur. Başka kimsenin planınızı görmesi gerekmediğini unutmayın.

Denemenizin alabileceği olası yönleri not etmekte özgürsünüz, ancak daha sonra nihai yapıda yersiz olurlarsa bu ilk düşüncelere katı bir şekilde bağlı kalmamalısınız.

Bir an önce makalenizin yapısını oluşturmaya çalışmalısınız. Bu, soruya bakış açınızın ne olduğunu, vardığınız sonucun ne olacağını, ana argümanlarınızın neler olduğunu ve düşündüğünüz karşı argümanları hesaplamayı içerir.

Yazmaya başlamadan önce aşağıdaki soruları cevaplayabilmeniz gerekir:

1 Ana sonucunuz nedir?
2 Bu sonuca varmak için hangi argümanları veya kanıtları kullanacaksınız?
3 Göz önünde bulundurmanız gereken herhangi bir karşı argüman var mı?

Ayrıca planlama aşamasında bile kendinize şu soruyu sormalısınız: “Gerçekten soru setini yanıtlıyor muyum?” Vardığınız sonuç, bu soruya doğrudan bir yanıt olmalıdır. Makaleyi yazmaya başlamadan önce bunu bir kağıda yazmak son derece yararlıdır.

İnternet Kullanımı

İnternet, büyük miktarda filtrelenmemiş bilgi ve yanlış bilgi için uygun bir kaynaktır; bunların bir kısmı, her web sitesi için geri dönüştürülen ve başka kelimelerle ifade edilen güvenilmez kanıtlara asalaktır. Orada bulunanların çoğu hiçbir zaman bir kitapta yayınlanmaz veya en azından saygın bir yayıncı tarafından yayınlanmaz. Sonuç olarak, öğrencilerin internetten indirdikleri bilgilerin çoğu güvenilir değildir ve bazıları tamamen yanıltıcıdır.

Ancak bilgilerin güvenilir olduğu yerlerde bile, diğer insanların yazılarından parçalar kesip makalenize yapıştırma eğilimine karşı koymalısınız. Bunun bir nedeni, bunun intihal anlamına gelebilmesidir. Daha da önemlisi, interneti bu şekilde kullanan öğrenciler, alıntı yaptıkları materyali bu kadar büyük bölümlerde analiz etmekte genellikle başarısız olurlar.

Herkes bir İnternet araması yapabilir ve ardından büyük miktarda bilgiyi bir makaleye kopyalayabilir. Beceri, seçici olmak ve yalnızca sorulan soruyla ilgili materyali kullanarak bir sonuca varmak için bir argüman oluşturmaktır. Konunuz hakkında yazarak düşünerek eleştirel becerilerinizi geliştirmezseniz, bir makale yazarı olarak gelişemez ve yüksek not alamazsınız.

Olası bir fikir kaynağı olarak internette gezinmek ve bu süreçte birçok saati boşa harcamak da kolaydır. Bununla birlikte, özellikle eksik referansları bulmak için iyidir.

İnternet, birinin doğum veya ölüm tarihi ve yayınları gibi gerçekleri bulmak için de iyidir. Resimlerin reprodüksiyonlarını da bulabilirsiniz ve bunlar, özellikle başka bir yerde gördüğünüz bir şeyin ayrıntılarını kontrol ederken, sanat tarihçileri için yararlı olabilir.

İnterneti kaynak olarak kullanırken sadece güvenilir sitelerden bilgi almak önemlidir. Üniversite web siteleri, BBC gibi bir başlangıç noktasıdır. Yine de bulduğunuz herhangi bir bilgi hakkında şüpheci olun ve mümkünse iki kez kontrol edin.


odev.yaptırma.com.tr ailesi olarak size her konuda destek sunabiliriz. Tek yapmanız gereken iletişim adreslerimizden bizlere ulaşmak!Tüm alanlara özgü, literatür taraması yaptırma, simülasyon yaptırma, analiz yaptırma, çeviri yaptırma, makale ödevi yaptırma, dergi makalesi yaptırma, sunum ödevi yaptırma ve model oluşturma çalışmaları yapmaktayız.


Ödev Nasıl Yapılır?Ödev YaptırmaÖdev Yaptırma ÜcretleriGüvenilir Tez YazdırmaTez Yazdırma FiyatlarıYüksek Lisans Tez YazdırmaEn İyi Tez Yazdırma SiteleriTez Yazdırma Siteleri – Tez YaptırmaÖdev Yaptırma FiyatlarıÜcretli Ödev YaptırmaFransızca Ödev YaptırmaJava Ödev Yaptırmaİngilizce Ödev YaptırmaÖdev Yaptırma İngilizceÖdev Yaptırma ProgramıGrafik Tasarım Ödev YaptırmaSketchup Ödev Yaptırma – Tez Yaptırma ÜcretleriSunum Hazırlığı YaptırmaSunum Yaptırma MerkeziSunum Yaptırma – Dergi Makalesi YaptırmaParayla Ödev YaptırmaMühendislik Ödev YaptırmaRapor YaptırmaRapor Ödevi YaptırmaRapor Yaptırma Merkezi – Proje YaptırmaÜcretli Proje YaptırmaProje Yaptırma SitesiArmut Ödev YaptırmaÖdev Tez Proje MerkeziÜniversite Ödev YaptırmaSPSS Analizi Yapan YerlerSpss Ödev YaptırmaSpss Analiz ÜcretleriSpss Analizi Yapan SitelerSpss Analizi Nasıl YapılırProje Ödevi YaptırmaTercüme YaptırmaFormasyonFormasyon AlmaFormasyon YaptırmaBlogBlog YaptırmaBlog YazdırmaBlog Yaptırma SitesiBlog Yaptırma MerkeziLiteratür Taraması YaptırmaVeri AnaliziVeri Analizi NedirVeri Analizi Nasıl YapılırMimarlık Ödev YaptırmaTarih Ödev YaptırmaEkonomi Ödev Yaptırma – Veri Analizi YaptırmaTez YazdırmaSpss Analizi YaptırmaTezsiz Proje YaptırmaMakale Ödevi YaptırmaEssay YaptırmaEssay Sepeti İletişimEssay YazdırmaEssay Yaptırma Sitesi – Essay Yazdırmak İstiyorumİngilizce Essay YazdırmaEssay Yaptırmak İstiyorumExcel Ödev YaptırmaStaj DefteriStaj Defteri YazdırmaStaj Defteri YaptırmaVaka Ödevi YaptırmaÜcretli Makale Ödevi Yaptırma – Dergi Makalesi Yazdırma

 

This Post Has 11 Comments

Bir yanıt yazın