PROJE YAŞAM DÖNGÜSÜ

Sunum Ödevi Yaptırma


Ödev Nasıl Yapılır? – Ödev Yaptırma – Ödev Yaptırma Ücretleri – Tez Yaptırma – Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Ödev Yaptırma – Tez Yaptırma Ücretleri


Sunum Yaptırma

Bir konuşma veya sunum hazırlamanın en zor kısmı boş bir sayfadır. Nereden başlamalı? Başlamanızı ve beladan kurtulmanızı sağlayacak basit bir formül var mı?

Var ve bu yazı dizimiz size bunu sağlayacaktır. Ancak formülü size vermek yeterli değildir çünkü ne kadar etkili olursa olsun, onu uygularsanız tüm sunumlarınız aynı görünecek ve hatta onlardan sıkılacaksınız.


odev.yaptırma.com.tr ailesi sizin için sunumlarınızı en iyi şekilde hazırlayıp tarafınıza teslim etmektedir. Detaylı bilgi için iletişim adreslerimizden ya da yazının altında yer alan talep formundan bizlere ulaşabilirsiniz.


Amacım, iletişiminizin işe yaraması için fikirlerinizi bir araya getirmek ve temel mesajınıza odaklanmak için size sadece bir formül değil, bir teknik sağlamak. Her zaman dinleyicilerinizin mesajınızı net bir şekilde anlamalarını sağlamayı hedeflemelisinizdir.

Bu sürecin merkezi yapıdır ve ben bununla ayrıntılı olarak ilgileniyorum. Yapı, kısa ve öz bir şekilde iletişim kurmanıza ve daha kolay anlaşılmanıza yardımcı olur. Konuşmacının iletmesine ve dinleyicinin almasına yardımcı olur.

Sıkı son tarihlerle başa çıkmak

Kendinizi hiç bir şey hazırlamadan ertesi gün (hatta aynı gün daha sonra) bir sunum yapmak zorunda kaldığınız oldu mu? Ya da çok kısa sürede bir sunum yapmanız istendiğinde? Hiç o korkunç ‘Birkaç kelime söyle’ talebiyle karşılaştınız mı?

Üst düzey yöneticilerin çoğu bir zamanlar bu pozisyondaydı ve birkaçı zekice başa çıkıyor. Bununla birlikte, çoğumuz bu olasılığı ürkütücü buluyoruz ve bu pek de şaşırtıcı değil. Hiçbir şey hazırlamadan sunum yapmak için ayağa kalktığınızı hayal edin.

İşte o zaman o gün işe giderken hazırlanmanız gerektiğini veya daha da iyisi uygun bir otobüsün altında kalmanız gerektiğini bilirsiniz.

Sıkı teslim tarihleri, yakanızı sıkı bir ilmeğe dönüştürmenin bir yolunu sunar. Bazen ondan kaçabilirsin. Çoğu zaman, yaptığınızı düşünseniz bile, yapmazsınız. Neden riske girelim?

Elbette başkaları da var ve hiç şüphesiz kendinizinkini geliştirdiniz. Mesele şu ki, seyirciler için ne kadar iyi çalışıyor? Busking tehlikeli bir stratejidir.

Başarısızlık şansı son derece yüksektir, çünkü sadece çok az insan gelişi güzel konuşma yeteneğine sahip olduğundan değil, aynı zamanda bir konuşmacının hazırlık eksikliği genellikle aşikar olduğundan ve bu dinleyicileri gücendirir.

Ne hakkında konuşacağınızı seçmek

Profesyonel bir konuşmacının karşılaştığı en zor görevlerden biri Konu Seçimidir. Bazı konuşmacılar, uzmanlıklarını tanımlamaya ve daha sonra rafine etmeye çalışırken standart konuşmalarını değiştirerek ve yeniden değiştirerek yıllarca bunun için ıstırap çekiyor.

Ara sıra bir konuşma veya sunum hazırlarken de benzer bir sorun yaşanıyor. Baştan çıkarma, benimseyebileceğiniz, uyarlayabileceğiniz, geliştirebileceğiniz ilham külçeleri veya ilginç fikirler bulma umuduyla bir yığın kitap ve diğer referans materyalleri toplamaktır. Saatler sonra, muhtemelen kendinizi konuyla ilgili bir tez veya bilgili tez yazmaya hazırlanırken bulacaksınız.


Ücretli sunum hazırlama
Hazır slayt
Canva slayt
Prezi sunum
Visme sunum
Programsız slayt yapma
PowerPoint sunum hazırlama
Slayt HAZIRLAMA


Tavsiye için iki sebep:

1 Referans kitapları ve diğer ikinci el materyaller kullanmak
2 Konuşmanızı veya sunumunuzu konuyla ilgili kesin ifade yapmaya çalışmak bir hatadır.

Kendi uzmanlığınıza güvenin

Bir uzman, yeni bir şey öğrenmekten korkan kişidir çünkü o zaman artık bir uzman olmayacaktır.

Konuşmayı veya sunumu yapmanızın nedeni, kişisel uzmanlığınızdan (gerçek veya başka türlü) veya bilginiz veya konumunuz nedeniyle konu üzerinde otorite olarak görülmenizdir. İnsanlar, kitaplardan çıkarabileceğiniz şeyleri değil, sizi bu otorite yapan şeyin ne olduğunu duymak isteyecektir. Araştırmayı kendileri kadar iyi yapabilirler.

Konuyla ilgili görüşünüz nedir? Bakış açınız nedir, izleyicilerinize sunduğunuz gerçekler veya argümanlar hakkında ne düşündüğünüzü ve onların ne düşünmelerini istediğinizi söyleyecek olan gerçeklere filtreniz nedir?

Birincisi, genel ilke: kendi içinize bakın ve dinleyicilerinizin bildiklerinizi bilmek istediğini anlayın. Bildikleriniz hakkında ne düşündüğünüzü bilmek istiyorlar. Onlara söyledikleriniz hakkında ne düşünmeleri gerektiğini bilmek istiyorlar.

Ne bildiğini bilmek önemlidir ve bildiğini bilmek akıllıcadır. Bu kulağa tuhaf gelebilir, ancak mantığı bir düşünün: herhangi bir konuda uzman olduğunuzu iddia etmek sizin için ne kadar kolay?

Kendinizi bir uzman olduğunuza ikna edebildiğinizi varsayalım, şu anda, tam şu anda televizyona çıkmaya ve bu konuda uzmanlardan oluşan bir panelde oturmaya veya Dimbleby kardeşlerden biriyle röportaj yapmaya hazır mısınız? Yapabildin mi?

Değilse, neden olmasın? Çoğu insan, kamera korkusundan çok bilgilerinden emin olmadıkları için en azından tereddüt ederdi. Tipik bir tepki, “Ya bana sorulan soruların yanıtlarını bilmezsem?” olur ya da ya onlar yeterince bilmezlerse. Yine de panel uzmanı olmanın baskısını ortadan kaldırın, onları diğer uzmanlardan oluşan bir panelin önüne oturtun ve çok geçmeden ‘Ben de onlar kadar biliyorum’ diye düşünmeye başlayacaklar.

Hepimiz düşündüğümüzden daha fazlasını biliyoruz. Konuşmacılar için sorun, hangi konuda kendimizi uzman olarak gösterebileceğimize karar vermektir. Hangi konularda otoriter konuşabiliriz ve hem ilginç hem de sağlam bir bakış açısı ortaya koyabiliriz. Kendi konu ya da konularına karar verdin mi? Kendinizi, başkalarının tavsiye, rehberlik veya talimat için başvuracağı bir uzman olarak düşünmeye başlamanız gereken yer burasıdır.

Kendiniz için mi yoksa dinleyicileriniz için mi konuşuyorsunuz?

Alaka düzeyi hayati bir faktördür. Konunuz dinleyiciler ve durumla ne kadar ilgili? Bu kadar bariz bir düşüncenin bu kadar sıklıkla unutulması veya göz ardı edilmesi inanılmaz. Bu noktada konuşmayı ya da sunumu kime ve ne için yaptığınızı gözetmeniz gerekir.


odev.yaptırma.com.tr ailesi olarak size her konuda destek sunabiliriz. Tek yapmanız gereken iletişim adreslerimizden bizlere ulaşmak!Tüm alanlara özgü, literatür taraması yaptırma, simülasyon yaptırma, analiz yaptırma, çeviri yaptırma, makale ödevi yaptırma, dergi makalesi yaptırma, sunum ödevi yaptırma ve model oluşturma çalışmaları yapmaktayız.


Ödev Nasıl Yapılır?Ödev YaptırmaÖdev Yaptırma ÜcretleriGüvenilir Tez YazdırmaTez Yazdırma FiyatlarıYüksek Lisans Tez YazdırmaEn İyi Tez Yazdırma SiteleriTez Yazdırma Siteleri – Tez YaptırmaÖdev Yaptırma FiyatlarıÜcretli Ödev YaptırmaFransızca Ödev YaptırmaJava Ödev Yaptırmaİngilizce Ödev YaptırmaÖdev Yaptırma İngilizceÖdev Yaptırma ProgramıGrafik Tasarım Ödev YaptırmaSketchup Ödev Yaptırma – Tez Yaptırma ÜcretleriSunum Hazırlığı YaptırmaSunum Yaptırma MerkeziSunum Yaptırma – Dergi Makalesi YaptırmaParayla Ödev YaptırmaMühendislik Ödev YaptırmaRapor YaptırmaRapor Ödevi YaptırmaRapor Yaptırma Merkezi – Proje YaptırmaÜcretli Proje YaptırmaProje Yaptırma SitesiArmut Ödev YaptırmaÖdev Tez Proje MerkeziÜniversite Ödev YaptırmaSPSS Analizi Yapan YerlerSpss Ödev YaptırmaSpss Analiz ÜcretleriSpss Analizi Yapan SitelerSpss Analizi Nasıl YapılırProje Ödevi YaptırmaTercüme YaptırmaFormasyonFormasyon AlmaFormasyon YaptırmaBlogBlog YaptırmaBlog YazdırmaBlog Yaptırma SitesiBlog Yaptırma MerkeziLiteratür Taraması YaptırmaVeri AnaliziVeri Analizi NedirVeri Analizi Nasıl YapılırMimarlık Ödev YaptırmaTarih Ödev YaptırmaEkonomi Ödev Yaptırma – Veri Analizi YaptırmaTez YazdırmaSpss Analizi YaptırmaTezsiz Proje YaptırmaMakale Ödevi YaptırmaEssay YaptırmaEssay Sepeti İletişimEssay YazdırmaEssay Yaptırma Sitesi – Essay Yazdırmak İstiyorumİngilizce Essay YazdırmaEssay Yaptırmak İstiyorumOnline Sınav Yardımı AlmaOnline Sınav Yaptırma – Excel Ödev YaptırmaStaj DefteriStaj Defteri YazdırmaStaj Defteri YaptırmaVaka Ödevi YaptırmaÜcretli Makale Ödevi YaptırmaAkademik DanışmanlıkTercüme DanışmanlıkYazılım DanışmanlıkStaj Danışmanlığıİntihal Raporu Yaptırmaİntihal OranıTurnitin RaporuTurnitin Raporu Almaİntihal Oranı DüşürmeTurnitin Oranı DüşürmeWeb Sitene Makale YazdırWeb Sitesine Makale Yazdırma – Tez Danışmanlığı – Dergi Makalesi Yazdırma

This Post Has 43 Comments

Bir yanıt yazın